Sayın Adnan Oktar'ın 10 Ağustos 2017 tarihli sohbetinden önemli başlıklar

A9 TV, 10 Ağustos 2017

 

Bir İnsanın Hiç Zayıf Akıl Görüntüsü Vermemesi, Hep Aklın İmanın Gerektirdiği Şekilde Dengeli Olmasından Allah İle Bağlantısını Anlarız

Allah’a olan bağlılığını hiç Allah’ı unutmamasından anlarız. Konuşmalarında Kuran’a uygun konuşuyordur hatta Kuran ayetleriyle konuşuyordur. Hiç duygusal zayıf akıl görüntüsü vermiyordur. Hep aklın, imanın gerektirdiği şekilde dengeli, tutarlı, düzgün makul konuşuyordur, oradan Allah’la bağını anlarız. Normal bir insanın normal bir hayat yaşaması için Allah bunu insanlara emrediyor. Ama insanların birçoğu bunu yapamaz. Kimi zırvalar, kimi duygusal davranır, kimi öfkelenir, kimi ümitsizliğe kapılır, bunların hepsi Allah’la bağın olmamasından kaynaklanır ve bunların hepsinde insan zararla kalkar. Sinirlendiğinde de, duygusallığa kapıldığında da, üzüldüğünde de veyahut ümitsizliğe kapıldığında da zararla kalkar. Ama imanla hareket eden hep daima on ikiden isabetli teşhisler yapar, isabetli eylemler yapar, hem kendine hem çevresine sürekli faydalı olur.

 

Bir İnsanın Dış Görünüşüne veya Maddi İmkanlarına Bakmadan, Eğer İmanı Seviyor ve Kuran'ı Öğrenmek İstiyorsa O Kişiye Tebliğ Yapılır

Allah ayette diyor “Eğer anlıyorlarsa, dinliyorlarsa onlara öğüt ver, yoksa yüz çevir” diyor yani uğraşılmaz. Aslında insanların ümit kesmemesinin nedeni o insanı cismani olarak beğenmesinden kaynaklanıyor. Yoksa o kadar uzatılacak bir şey yok. Anlamıyorsa, ısrarla anlamıyorsa demek ki ruh sahibi değildir ısrar edilmez. Peygamberimiz (sav)’e de diyor Cenab-ı Allah “sana kör âma bir insan geldi” diyor “ona yaklaşmadın, ama bir başka insan var maddi durumu yerinde ona anlatıyorsun. Ama ondan da bir yankı bir cevap bulamadığın halde ısrar ediyorsun” diyor “bu yanlış” diyor Peygamberimiz (sav)’e. Öyle olduğu anlaşılıyor ayetin hitap şeklinden o şekilde anlaşılıyor. Veyahut oradaki başka bir şahıstan da bahsediliyor olabilir ama ayetin akışından siyak-sibakından Peygamberimiz (sav)’e hitap olduğu daha ağırlıklı hissediliyor. Ama orada tabii bizim asıl anlayacağımız; bir insan anlamazlıktan geliyorsa ona ısrar etmeye gerek yok. Ama kör âma, topal da olabilir, insanların dış görünümüne bakmadan eğer imana talipse eğer samimiyse ona İslam’ı anlatmak, İslam’ı sevdirmek gerekir.

 

(“Her sorulan soruya neden ılımlı cevap veriyorsunuz?” sorusuna cevap)

Benim cevaplarımın bir kısmı uç bir kısmı da orta. Uç, mesela ne diyor? “Dekolte yanlıştır” diyor, ben de diyorum “dekolte doğrudur.” Bu, gelenekçi Ortodoks İslam anlayışına göre çok uç bir izah. “Kuran yeterlidir” diyorum, bu çok uç bir izah. Mesela dünya genelinde homoseksüellik ılımlı karşılanıyor, ben kesin bir dille homoseksüelliğin ahlaksızlık olduğunu Kuran’a göre çirkin iğrenç bir fiil olduğunu söylüyorum, bu çok uçtur. İngiliz derin devletini insanlar ağzına dahi almak istemiyor korkudan birçok kişi ifade dahi edemiyorlar eli-ayağı boşalıyor, ben İngiliz derin devletine akıl almaz şekilde vuruyorum ve darmadağın ediyorum. Bunu kimse yapamıyor dünyada, bu çok uç bir harekettir. Darwinizm bütün dünya çapında destekleniyor, dünyada Darwinizm’e karşı en kapsamlı, en net vuruşu yapan, en uç hareket olarak ben varım. Bütün dünya gazetelerinde de bu, bu şekilde vurgulanıyor açıklanıyor. Rumiliğe karşı kimse sesini çıkartmayıp desteklenirken, desteklerlerken, ben Rumiliğin homoseksüelliğe ılımlı baktığını, hatta homoseksüel ifadeler kullanıldığını yani homoseksüellerle ilgili konulardan bahsedildiğini, Darwinizm’in savunulduğunu, Darwinist düşünceye sahip olduğunu Rumiliğin ve Müslümanlığı kabul etmediğini çünkü “bizim yolumuzda Müslümanlık yoktur” diyor Rumilikte. Bunlar çok uç izahlardır. Hiç kimsenin cesaret edemeyeceği açık izahlardır. Komünizm hakkında Türkiye’de kimse konuşmazken komünizmin büyük bir tehlike olduğunu ve PKK tehlikesinin Türkiye için büyük bir konu olduğunu ve büyük bir bela olduğunu bilimsel metotlarla vurgulayan tek kişiyim. PKK tehlikesine daha Güneydoğu’ya bunlar yerleşmeden, Türkiye’nin sınırlarına yerleşmeden dikkat çeken, bunların orada devlet kuracağı söyleyen de benim. PKK’yı aşağılayan, PKK’ya muazzam destek sağlandığı dönemde Abdullah Öcalan’ı ve PKK’yı yerden yere vuran da benim. Dolayısıyla bu yönlerde uçum. Yani saysam daha da devam eder. Ama mesela CHP’yle mücadelede ılımlı bu doğru. Çünkü CHP’liler de bizim vatandaşımız, büyük bir kitle, yüzde 30’luk bir kitle, tabii ki onları da kazanmaya çalışan, onları da İslam’ın güzel ikliminde eritmeye çalışan ki zaten hepsi Müslüman mümin insanlar, ben onlarla tabii ki ılımlı bir politikayla dostluk içinde olmak isterim. Başka nedir? Ateistlere karşı çok ılımlı ve sevecen yaklaşıyorum, şefkatle yaklaşıyorum. Çünkü onlar İslam’a cephe almış insanlar değil. Hakikaten iman edemiyorlar. Onlara İslam’ı öğretiyorum. Yani bu yönde değerlendirebilirsin verdiğim örneklerden bakabilirsin. Gülen örgütünü hiç kimse eleştirmezken “Allah sizi helak eder, uğursuzluk getirir bu” diyen de yine benim. “Bediüzzaman’ın ismini ağzınıza almıyorsunuz, entel görüntü altında halka üstten bakan enaniyetli, gururlu ve kibirli bir görüntü veriyorsunuz bu çok büyük bir hata, büyük bölümünüz bu hatanın içerisine girmiş, İslam’dan uzaklaşmış durumdasınız” diye eleştiri yapan da benim.

 

(Memleketi Rize’de şehit evini ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan evde şehidimizin ailesine Kuran-ı Kerim okuyup dua etti.)

Tayyip Hocam aslan, nur gibi Müslüman. Cumhuriyet tarihinde hiç olmayan bir şeyi yaptı ve yapıyor. Dolayısıyla Allahsız, Kitapsızlar, ateistler demeyelim de aslında İngiliz derin devletinin ajanları münafıklar cinnet geçiriyorlar. Sonuna kadar yanındayız, sonuna kadar destekliyoruz. Büyük bir aydın kitlesi rahatça güvenebileceği, ideolojik yönden de rahatça zemin bulacağı bir aydın kitlesi onu destekliyor. Gönlü çok rahat olsun.

 

(“Acaba Türkiye’deki Suriyeli mültecilerin mevcudiyeti üniversite öğrencilerinin iş bulma imkanını kısıtlıyor mu?” sorusuna cevap)

Hiç alakası yok. Üniversite öğrencilerinin çok olması, üniversite mezunlarının çok olması Türkiye’nin liderliğe hazırlanmasından dolayı. Türkiye liderliğe hazırlanıyor ve sonuç da çok çok güzel olacak. Liderlik yaparken aydın aklı başında, sevecen, sevgi dolu kadrolara ihtiyaç var. Bu kadroları sizler yapacaksınız, sizler oluşturacaksınız. Üç-beş yıla kadar size çok büyük ihtiyaç olacak.

 

(Siz Uzungöl’deki doğal görüntünün bozulmasının çok yanlış olduğunu ve eski hale getirilmesi gerektiğini söylemiştiniz. Konuşmanızdan bir süre sonra Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan da Rize’de yaptığı konuşmada bu konuya dikkat çekti ve “Ayder Yaylası ve Uzungöl’ü şanına yakışır hale getireceğiz” dedi.)

Helal olsun Tayyip Hocam’a. Tayyip Hocam’ın yüzüne bir nuraniyet geldi son zamanlarda, daha bir açıldı değil mi aydınlandı. Manevi telakkiden kaynaklanıyor o. Maneviyat yolunda daha yükseldiği için oldu o. İyiye hayra gidiyor, güzelliğe gidiyor, devam etsin.

 

Kendileri Plajda Bikinili Kadınların Arasında Oturan Bazı Kişilerin Dekolteyi Eleştirmesi Samimi Bir Tutum Olmuyor.

Birincisi plajdasın sen şu an. Ne diyeyim ben sana? Sen plaja gitme ben de bu işten vazgeçeyim. Ama sen gidersin o plaja ben de tebliğe devam ederim. İşin doğrusu bu. Bak güzel olmak için de uğraşmışsın kolye takmışsın bayağı da büyük böyle yaklaşık 200 metreden falan görülür 100-200 metreden. Ayrıca normal fıtratta kadınlar, zaten Peygamber Efendimiz (sav) zamanında bütün kadınlar dekolteydi. Dışarı çıktıklarında laf atıyorlardı, insanlar onlara sarkıntılık ediyordu. Ama hepsi dekolteydi. O yüzden Ahzap Suresi’nde belirtilen çarşaf, “dışarıya giderken genişçe bir örtüyle örtünün, dekoltenizi örtün sizi görmesinler ve dolayısıyla size sarkıntılık etmesinler” diye ayet indi. O dönemde kadınların hepsinin dekolte olduğunu zaten Kuran ayetinde açıkça görüyoruz. Kadınların dekoltesini yasaklayan da bir ayet yok. Ama bir örf-gelenek var doğru ama ayet yok. Yani İslam’a göre böyle bir yasak yok. Ama İslam dışı gelenekçi Ortodoks İslam anlayışında sakalını kesen zaten öldürülüyor şu bu falan çok fazla cezalar var. Bunlar geçerli olmaz, o şirk dini olmuş oluyor yani şirk. Kuran dininde, Kuran’da anlatılan dinde kadınların dekolte giyinmesinin yasaklandığına dair bir ifade yok. O yüzden yasaklamayı teşvik ettikleri için, hanımlara da sokakta baskı yaptıkları için, kadın güzelliği dışarıda görülemediği için, halbuki kadınlar bir ideal olması lazım. İnsanların kadınları beğenmesi, onları istemesi, evlenmek istemesi, onları hoş bulması, nimet olarak görmesi gerekirken kadın güzelliğini ortadan kaldırdılar. Kadınlar tamamen bakımsız oluyor birçok yerde, dekolte de zaten giyinemiyorlar. Erkeksi bir görünümle, saçları erkeksi, kıyafetleri erkeksi o şekilde geziyorlar. Zaten bakamıyor da bakmıyor da. O zaman kime bakabiliyor? Erkeğe bakabiliyor, sadece erkeğe bakabiliyor. Kadının bacağına bakmayan erkeğin bacağına bakıyor bu sefer. Kadının omzuna bakmayan erkeğin omzuna bakıyor. Bu sefer transseksüeller, homoseksüeller ve homoseksüellik oğlancılık alıp başını gidiyor gizlice.

 

(“Amerika ile Kuzey Kore arasındaki gerilim hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusuna cevap)

Dünyadaki İngiliz derin devletine karşı mücadeleyi frenlemek için İngiliz derin devletinin yaptığı yeni bir atak, yeni bir gerilim politikası, yeni bir oyun. Ve Amerika’daki hükümeti yıkmak için yeni bir atak. Trump’ı kaç koldan birden İngiliz derin devleti sarmala aldı. Hem hukuki sarmala aldı hem de ekonomik sarmala aldı hem de savaş tehdidiyle de sarmala aldı. Psikolojik bir baskıyla hükümeti çökertme atağına geçtiler. Trump çok fazla taviz verdiği halde, homoseksüellerin kendisini küçük düşürmesini kabul etmesine rağmen, kızının homoseksüelleri desteklemesi için talimat vermesine rağmen, İngiliz derin devletinin sembolü olan heykeli getirip burnunun dibine koymasına rağmen adam yakasını kurtaramıyor. Ne diyorlarsa yapıyor ama yakasını kurtaramıyor. Çünkü İngiliz derin devleti adamdan huylandı ve istemiyorlar. Şimdi İngiliz derin devleti gövde gösterisi yapıyor kendi kafasınca, bunu daha detaylı sonra açıklayacağım.

 

Şirk Dinine Alıştıkları, Kuran Dinini Bugüne Kadar Görmedikleri İçin Müslümanların Neşesi, Eğlencesi, Güzelliği ve Zenginliğine Şaşırıyorlar

Dini program derken, din her yerdedir. Ben dikkat ederseniz sorulan sorular içerisinde dini her konuda değerlendiriyorum. Adam mesela makyaj söylüyor, ben dinle onu değerlendiriyorum, sevgiden bahsediyor dinle, siyaset söylüyor dinle, dinin olmadığı hiçbir yer yoktur. O yüzden dini program zannediyorsunuz. Normalde bu normal bir program. Benim Müslüman olmamdan kaynaklandığı için dini program diye değerlendiriyorsunuz. Ben çünkü her şeyi İslam’a göre değerlendirdiğim için, yemek yemeyi, gülmeyi, eğlenmeyi her şeyi İslam’a, Kuran’a göre değerlendiriyorum. Siz de o zaman dini program diyorsunuz. Dini olmayan hiçbir şey yoktur. Dini olmayan hayatta hiçbir şey yoktur. Dolayısıyla yapılanlar Kuran’a göre doğru olduğu için, şirk dinine göre de yanlış olduğu için bir hayret mekanizması işliyor. Yani diyorlar “Bizim alıştığımız şirk dininde, bu şirkin bize aktarıldığı kadarıyla bunları görmedik.” Kuran dinini yeni tanıdıkları için hayretler içinde kalıyorlar ‘bu nasıl bir din, nasıl bir anlayış?’ Hatta Peygamberimiz (sav) diyor ki, beni de inşaAllah Allah talebesi etsin Hz. Mehdi (as)’a, sizleri de Hz. Mehdi (as)’a talebe etsin, “Mehdi çıktığı vakit halk onu sapkın olarak değerlendirecek, mülhit olarak değerlendirecek” yani ilhat etmiş “ve neden bu dinimizi bozmaya çalışıyor, bize yeni bir din mi getirmeye çalışıyor diye ona karşı mücadele edecekler” diyor. Peygamberimiz (sav)’in 20’nin üstünde hadisi var bu konuda, 20’nin üstünde sahih hadis. “Mehdi’yi mürtetlikle suçlayacaklar” diyor Peygamberimiz (sav). Hatta “ulema da alimler de onun mürtet olduğunu iddia edecekler” diyor. Hatta diyor “İstanbul’da bulunan alim çıkacak diyecek ki” diyor “bu adam bizim dinimizi ortadan kaldırdı, bu sapkındır buna uymayın diyecek” diyor “fakat Mehdi onu fikirle ve düşüncesiyle yenecek” diyor hadislerde.

 

İran'da, Rusya'da, Pakistan'da, İsrail'de, Amerika'da ve Daha Birçok Ülkede Yazılarımın Yayınlanması Kitaplarımın Olması Allah'ın Lütfudur

Eğer Türkiye geneline bakarsak, dünya geneline bakarsak dostumun çok olduğunu görüyorum çünkü İran’da Müslüman Sünni hiçbir yazarın yazısı yayınlanmaz. İran’da en çok sevilen yazarım. Rusya’da en çok sevilen yazarım, en çok yazısı okunan benim. Pakistan’da öyle. İsrail’de öyle ve Amerika’da da öyle. En çok kitapları okunan yazarım, en çok beğenilen yazarım. Türkiye’de de her kesimin yani tabii gelenekçi kesim muhalif olmakla beraber bilinçaltında ciddi bir hayranlık duyduklarını özel görüşmelerimde görüyorum. Ateistlerin bile kabul ettiği, ateistlerin bile takdir ettiği, beğendiği bir kişiyim dolayısıyla genele göre kıyasladığımızda dostum daha çok çünkü mesela bazı yazarlar var komünist sadece komünistler destekliyor. Bir kısmı gelenekçi sadece gelenekçi kendi grubu destekliyor. Bir kısmı Nakşi sadece Nakşiler destekliyor ama beni bütün gruplar destekliyor, hepsi destekliyorlar. Mesela Hristiyanlar hiçbir Müslüman cemaatle bağlantıları yok benle bağlantılılar. Museviler hiçbir Müslüman cemaatle bağlantıları yok sadece benle bağlantılılar. Masonların hiçbir Müslüman cemaatle bağlantıları yok sadece benle bağlantıları var. Tapınak şövalyeleri de öyle mesela bütün tarikatlardan hepsi dostumdur. Nakşibendiler, Kadiriler, Şaziriler, Aleviler, Alevilere en çok dost olan, yakın olan benim. Alevi derneklerinden de en çok teveccüh ettikleri Müslüman benim. Sünni Müslüman olarak en çok sevdikleri kişi benim.

 

(Yeni Akit Yazarı Ali Karahasanoğlu, “Evrim teorisi maskeleri bir defa daha indirdi” başlıklı bir yazı yazdı. Nuray Mert, evrim teorisini desteklemeyen bir yazı yazınca özgür tartışma diyenler, sansüre karşıyız diyenler bilim her şeyden şüphe etmeyi gerektirir diyenler her şeyi tartışmamamız gerekir diyenler Nuray Mert’i anında işten çıkardılar. Özgürlükçü Cumhuriyetçileri hafakanlar bastı, bu nasıl olur? Bunu kabul edemeyiz diye ayaklandılar” dedi.) 

İşte Darwinizm konusunda çok hassaslar mesela Caner Taslaman, “Ben Müslümanım” diyor hiç rahatsız olmazlar her yerde yazısı çıkar. Ne şartla? Darwinist olması şartıyla ama bir Müslüman Darwinizm’e karşıysa isterse komünist olsun hiçbir yerde sol yazısını çıkarttırmaz. Darwinizm onların en hassas noktasıdır.

 

(“Belediye otobüslerine bindiğimiz zaman biz yaşlılar ayakta gidiyoruz, gençler hiçbir zaman kalkıp yer vermiyorlar, uyuyorlar.” izleyici yorumuna cevap)

Uyuduklarından değil de orada sizi görmezden gelme için yapıyorlar. İnsanlar tabii onların o gaddarlığına bazı kişiler için söylüyorum gaddarlığına hayret nazarlarıyla bakıyorlar onlar da o hayret nazarlarından korunmak için gözlerini kapatıp haberim yoktu, haberim olsa yer verirdim gibi bir kurnazlığa giriyorlar çok ayıp yapıyorlar, çok ürkütücü bir şey bu. Hepsi için demiyorum ama genelinde bu böyle. Yakışan bir şey değil, dürüst bir insana, mert bir delikanlıya, gerçek bir Müslümana yakışacak bir tavır değil çok çirkin.

 

(“İnsanlar neden aldatır?” sorusuna cevap)

Bak insan diyorsun, aldatıyor diyorsun. Sakın insan kılığında bir hayvan olmasın o? Sen insan zannetmişsindir görünüşü insandır ama ruhsuzdur o, bir hayvandır, bir cisimdir o, bir makinedir sen onu ruh sahibi zannettiğin için hayretler içinde kalmış olabilirsin. Şefkatli, merhametli, Allah’tan korkan bir insan zulüm yapmaz, üzmez, karşısındakini tedirgin etmez, ona acı çektirmez dolayısıyla orada bir yanlışlık var yani teşhis yanlışlığı olabilir ona insan demeyelim de bazı varlıklar de. Neden aldatıyor? Çünkü ruh sahibi değil çünkü Allah’tan korkmuyor, bazıları için diyorum. 

 

(“Hükümetimizin siyasi duruşunu doğru buluyor musunuz?” sorusuna cevap)

Ne yapsın hükümet? Bir tek Tayyip Hoca var işte başta, diğer kişileri de zaman zaman değiştirerek hükümeti devam ettiriyorlar. Tayyip Hoca’nın bir samimi çizgisi var, dürüst bir çizgisi var asıl yüzde 99’luk kısmı o oluşturuyor benim gördüğüm. Ondan başka şahıslar gidiyorlar, geliyorlar, milletin ruhu iktidarda şu an yani demokrat ruh iktidarda onun için hükümete değil de Tayyip Hoca’ya destek verirseniz moral yönden, manevi yönden desteklerseniz ki desteklemeseniz de zaten başarılı olur Allah’ın izniyle ama sen vicdanlı bir delikanlısın desteklemeye devam et güzel olacak inşaAllah. Çünkü Mehdiyet’e doğru gidiyor Türkiye. Mehdiyet’te bereket bulacak.

 

Sanatçılara Gereken Değeri Vermemek Çok Mühim Bir Eksikliktir. Sanatçıların Korunmaması, Adının Anılmaması Çok Acı Bir Durumdur

Sanatçıların ne adı duyuluyor ne sanı duyuluyor. Kimse Türkiye'de sanatçı var mı yok mu bilmiyor. Çok acı bir durum bu. Buna karşı Tayyip Hoca zaman zaman sanatçıları çağırıyor. Yemek yediriyor. Gönderiyor. Konuşuyor. Sohbet ediyor ama bu hiç yeterli değil. Sanatçılar çok güçlü şekilde desteklenmeli. Ön plana çıkarılmalı. Cesaretlendirilmeli. Teşvik edilmeli ve takdir edilmeli. Devlet övünç madalyası verilebilir. Teşvik edilebilir. Maaş bağlanabilir. Halka tanıtılabilir. TRT’de sürekli onlar halkın gözü önünde tutulabilir. Takdir edilmeleri kastıyla güzel görüntüleri yayınlanabilir. Sanatlarını icra etmeleri sağlanabilir. Yerden göğe kadar haklı. Ressamlar, heykeltıraşlar, şarkı, türkü, müzik aletleri hepsi yani hepsi bunu icra eden sanatçılar hepsi sanat peşinde olan, sanatı savunan güzel insanlar. Her yönüyle bütün sanatçılar desteklenmeli. Sanat teşvik edilmeli. Sanat demek, güzellik demektir. Güzellik demek, sevgi demektir. Sevgi demek, hayatın gayesi demektir.

 

(İngiliz menşeili Daily Express Gazetesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Avrupa Birliği ile yaşanan krizin ardından gizlice atom bombası sahibi olabilmek için harekete geçebileceğini iddia etti. İngiliz gazete iddiasını, FETÖ'nün medya yapılanmasının içinde olup firari konuda bulunan Abdullah Bozkurt’tan aldığı belirtildi. Bozkurt, Türkiye'nin içinde bulunduğu durumun sebebi ile cephaneliğinde ve mühimmatında büyük bir artışa gitme yolunda olduğunu, atom bombasının da her an Türkiye tarafından alınabileceğini söylemiş.)

Atom bombası zaten var Türkiye'de. Çok münasebetsiz. İncirlik'te, birçok üste çok fazla atom bombası var. Türk subaylarının da kontrolünde. Eskiden beri bu bilinir ve çok eskidir. Ta Demokrat Parti döneminden beri var bizde atom bombası. Bunlar uçuyor mu, kaçıyor mu, pişiyor mu tam anlayamadım. Türkiye'nin atom bombasına ihtiyacı yok. Zaten atom bombasına sahip Türkiye.

 

Allah'ı Yalnız Bırakmazsan, Allah da Seni Yalnız Bırakmaz. Allah'ı Çok Seversen, Allah da Seni Sever ve Çok Sevdirir

Allah'ı anarsan, Allah'ı çok seversen yalnız kalmazsın. Allah'ı dost edin. Sen Allah'ı yalnız bırakırsan, Allah da seni yalnız bırakır. Sen Allah'ı sevmezsen, Allah da seni sevmez ve seni sevdirmez. Sen Allah'ı yalnız bırakma. Allah'tan yana ol. Allah'ı çok sev. O’na kulluk et. Allah'a dost ol. O zaman yalnız kalmazsın. Allah dünyanın her tarafından yanına Müslümanları getirir. Sevenleri getirir. Şu an bir uzlet içindesin zannediyorum. Ama tabii sen Allah'a yaklaşmıyorsun demiyorum. Belki yaklaşmak üzeresin şu an. Yani son aşama da olabilir. Allah bunu da vesile etmiş olabilir. Sen Allah'ı çok sev. Çok yakın ol. Bak seni ne kadar çok seven olacak ve ne kadar çok arkadaşın olacak.  

 

(“Bir insanın dini reklam etmek yerine kendi içinde yaşaması daha uygun değil mi?” sorusuna cevap)

Dini reklam etmek; peygamberler dini anlattılar dini reklam etmediler. Hazreti İbrahim (as) dini anlattı, reklam etmedi. Hazreti Musa (as), Hazreti Muhammed (sav) dini anlattı reklam etmedi. Din anlatılmasını Allah emrediyor. Emri bil maruf nehyi anil münker farzdır. Allah'ın emridir. Din alimleri İmamı Rabbani, Abdulkadir Geylani, Bediüzzaman Said Nursi dini reklamı etmediler. Dini anlattılar. Din anlatılmazsa, din sana ulaşmaz. Yani dini hiç kimse konuşmazsa, hiç kimse sana aktarmazsa, dini sen nasıl öğreneceksin? Dini aktarmak Allah'ın emridir. O reklam etme değildir. Emri bil maruf nehyi anil münkerdir.

 

Teröre Karşı En Mükemmel Mücadele Fikri Mücadeledir. O İnsan Fikirle Terörist Olduğuna Göre, Fikirle de Terörist Olmaktan Çıkar

Terörle en güzel fikirle mücadele edilir. Ama silahla tabii ki, devlet kendini tabii ki savunacak. Ama terörle en mükemmel mücadelenin fikirle olacağı belli. Çünkü terörist fikirle terörist olduğuna göre, fikirle de terörist olmaktan çıkar. Fikirle terörist olmuyor mu? Fikirlere de terörist olmaktan çıkarırsın. Ama böyle bir politikası yok hükümetin, devletin yok. Devletin hiçbir zaman için böyle bir politikası olmadı. Bu çok büyük bir hata. Çok büyük bir yanlışlık. Yıllardan beri bunu söylüyorum. PKK'ya karşı en güzel mücadele ilmi mücadeledir. Buna hiçbir şekilde yanaşmıyorlar. Komünizmin yanlışlığını anlatmak, Darwinizm'in yanlışlığını anlatmak, PKK'yı çökertir ve yok eder. PKK buhar olur böyle bir durumda. Bunu yapmıyorlar.

 

(HDP 2019 seçimlerinde, Erdoğan'a karşı CHP’ye işbirliği çağrısı yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı zafer kazanmanın yolunun birlikten geçtiğini ifade eden Sırrı Süreyya Önder” ittifak şart” dedi. CHP'yle.)

Ne olur? Hiçbir şey olmaz. Daha da azalır sayı. Yani CHP ile HDP birleşirse yani sayı akıl almaz azalır. Hem HDP kaybeder, hem CHP kaybeder. HDP’nin sayısı yarıya düşer. CHP de yarıya düşer.

 

Rüyalarda Bazen İşaretler Olur, Ancak Rüyayla Amel Yapılmaz

Rüyada bazen işaretler olur ama rüyaya hiç kanmamak lazım, özellikle düz anlamına hiç kanmamak lazım. Bazen mesela sevdiğini gider dövdüğünü görür yahut ne bileyim, bilmem başka bir yeri yıktığını görür falan ve onun etkisinde kalır, çok olumsuz etkilenir. Veyahut çok sevdiği birinin ona hainlik yaptığını görür, şeytani bir rüya olabilir, şeytan o şekilde ona bir görüntü gösteriyor olabilir. Hatta çok çirkin göreceği şeyler de görebilir korkunç şeyler de görebilir. Hiç itibar etmemek lazım şeytandan olabilir. Şeytanın öyle bir etki etme gücü vardır. Müslüman ona ne üzülecek ne hayıflanacak ne de kafasına takacak ama bazen de işari rüyalar olabilir, bir işaret verebilir Cenab-ı Allah. Sadece bir işaret olarak değerlendirmek lazım. Suizandan, kötü zandan kaçınmak lazım.

2017-08-29 05:26:18

Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, Sayın Adnan Oktar’ı referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top
iddialaracevap.org adnanoktarhaber.com adnanoktarhukuk.com adnanoktargercekleri.net
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A AÇIK MEKTUPTUR
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN BEYEFENDİYE AÇIK MEKTUPTUR
TBAV’DAN CUMHURİYET GAZETESİNİN "MÜGE ÖĞÜTÇÜ" KONULU HABERİNE TEKZİPTİR
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA AÇIK MEKTUP–BAZI ÖZEL SEÇİLMİŞ HAKİM VE SAVCILARIN...
TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ BEKA SORUNLARINDAN BİRİ GENÇ KESİMLE İLETİŞİMİ...
EMNİYET GENEL MÜDÜR YARDIMCISI MUSTAFA ÇALIŞKAN 2018 SENESİNDEKİ...
BULUNDUKLARI YERE, SAYIN ADNAN OKTAR’IN 40 YILLIK FİKRİ MÜCADELESİ...
TÜM DOSYANIN YALAN VE İFTİRA DOLU OLDUĞU MÜGE ÖĞÜTCÜ’NÜN "SÖZDE" ETKİN...
HAKAN EROL İSİMLİ KİŞİNİN İFTİRALARINA CEVAPLAR
DÖRT AYAKLI ORGANİZE BİR YAPININ BASKI VE ZORLAMALARI ALTINDA SÜRDÜRÜLEN...
HASTA BİR İNSANIN GÖZ GÖRE GÖRE CEZAEVİNDE ÖLÜME TERK EDİLMESİNİ SAVUNMAK...
SABAH MEDYA GURUBU İSA TATLICAN'A KARŞI DİKKATLİ OLMALIDIR
ZAFER ARAPKİRLİ'NİN KRT TV'DE HAKAN EROL İLE YAPMIŞ OLDUĞU RÖPORTAJDA...
BARIŞ TERKOĞU VE AYŞENUR ARSLAN HAKKINDA NE YAZIK Kİ YANILMIŞIZ
CÜBBELİ AHMET HOCA’YA NEFRET ÜSLUBU YAKIŞMIYOR. TÜM MÜSLÜMAN CEMAAT VE...
BİZLERE YÖNELİK BİTİP TÜKENMEYEN SALDIRI VE İFTİRALAR, TEHLİKELİ BİR CAMİA...
SAYIN AYŞENUR ARSLAN HANIMEFENDİ'YE AÇIK MEKTUP
AV. SN. CELAL ÜLGEN'İN SAMİMİYETLE İMTİHANI
SAYIN ADNAN OKTAR'IN 15 MART 2021 TARİHLİ CEZAEVİ FOTOĞRAFI UÇANKUŞ TV...
ÖZKAN MAMATİ’NİN, TUTUKLANMAKTAN KURTULMAK İÇİN, NEFRET VE HUSUMET...
SAYIN ADNAN OKTAR’A YÖNELİK TEHDİT VE SUİKAST HAZIRLIĞINDA OLAN BAZI...
SAĞ VE SOL BİRBİRİNİN DÜŞMANI DEĞİL AYNI VATANIN GÜZEL İNSANLARI, AYNI...
DİNİN TAHRİF EDİLMESİNDEN ENDİŞE DUYANLAR ASIL, İSLAM’LA DARWİNİZMİ...
SAYIN ADNAN OKTAR'IN GÜZEL SÖZLERİNDEN, SEVGİ SANATI
DECCALİYETİN KULLANIŞLI SİLAHI DARWİNİZMİ ELİNDEN ALMAK, HÜKÜMETİMİZE...
SABAH GAZETESİ YAZARI SN. FERHAT ÜNLÜ HABER VE YORUMLARINDA SAMİMİ VE...
DÜNYADAKİ DECCALİYET ŞU AN İNGİLİZ DERİN DEVLETİDİR
MEHDİYETİ ANLATMANIN DEVLETİN BEKASINA YÖNELİK HİÇBİR TEHDİT...
DEĞERLİ BASIN MENSUPLARIMIZ! EN DOĞRU VE BAŞARILI YAYIN VİCDANINIZA UYAN...
KALABALIKLAŞAN CEZAEVLERİ İLE KÖTÜLEŞEN KOŞULLAR VE GEBZE KADIN KAPALI...
ADNAN OKTAR DAVASINDA YAŞANAN TARİHTE GÖRÜLMEMİŞ HUKUK FACİASI TÜRKİYE'DE...
AKİT MEDYA GRUBU SAHİBİ SAYIN KARAHASANOĞLU KARDEŞLER VE GAZETENİN ÖNDE...
CAMİAMIZLA FETÖ VE IŞİD ARASINDA ZORAKİ BENZERLİK KURMA ÇABALARI...
ÖZKAN MAMATİ İSİMLİ KİŞİNİN İFTİRA VE YALAN İHBARLARINA İTİBAR EDEREK...
BİTMEK TÜKENMEK BİLMEYEN DİJİTAL ARŞİV MASALLARI
GİZLİ DOSYA ADI ALTINDA YÜRÜTÜLEN KARANLIK VE HUKUKSUZ FAALİYETLER...
HASTA BİR İNSANIN GÖZ GÖRE GÖRE CEZAEVİNDE ÖLÜME TERKEDİLMESİNİ SAVUNMAK...
SAYIN PERİNÇEK VE AYDINLIK CAMİASINI ARAMIZDAKİ İDEOLOJİK FİKİR...
BUGÜN SAYIN ADNAN OKTAR’I DEKOLTE SEBEBİYLE ELEŞTİRENLER GEÇMİŞTE TAM...
“BU DOSYADAN CEZA ÇIKMAZ YENİ BİR OPERASYON YAPIN” MANTIĞI, BİR HUKUK...
1999 YILINDAKİ KAN KAMPANYASININ, DEVLETİN KURUMLARI TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN...
GENÇLERİMİZİN DİNDEN UZAKLAŞMALARI HIZLA ÖNLEM ALINMASI GEREKEN ÖNEMLİ BİR...
BASIN MENSUPLARI ADLİ EMANETTEKİ ARKADAŞLARIMIZA AİT RUHSATLI VE HİÇBİR...
İSTİNAF MAHKEMELERİNİN ETKİSİZ OLDUKLARINA DAİR SÖYLENTİLER HAKKINDA SAYIN...
SAYIN ADNAN OKTAR HİÇBİR ZAMAN KORONA OLMAMIŞTIR. ŞAİBELİ BİR KORONA TESTİ...
AÇIK GÖRÜŞLERİN KAYIT ALTINA ALINMASI EN TEMEL İNSAN HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİNE...
ODA TV’NİN PROVOKATİF YAZILARA DEĞİL HUKUKU, ADALETİ, BİRLİĞİ VE...
VERYANSIN TV, TARAFSIZ, DÜRÜST, İLKELİ BİR YAYIN ANLAYIŞINI BENİMSEMELİDİR
GEBZE KADIN KAPALI CEZAEVİNDE KORONA BULAŞTIRILAN ARKADAŞIMIZIN HAYATINDAN...
ADALET VE ŞEFKAT HERKES İÇİN İSTENMEDİKÇE TÜRKİYE’DE HUKUKSUZLUK, ZULÜM VE...
HUKUK DIŞI YILDIRMA OPERASYONLARI SADECE CAMİAMIZI DEĞİL HÜKÜMETİMİZİ VE...
SAYIN YAŞAR OKUYAN'IN CAMİAMIZA GÜYA OPERASYONUN BİLGİSİNİ VERDİĞİ İDDİASI...
GEBZE CEZAEVİNDE KORONAYA KARŞI GEREKLİ ÖNLEMLER ACİLEN ALINMALI
PROF. DR. SEFA SAYGILI’NIN SAYIN ADNAN OKTAR HAKKINDAKİ AÇIKLAMALARI...
SÖZCÜ GAZETESİ YAZARI SAYIN AYTUNÇ ERKİN, KENDİSİNİN DE ÇOK İYİ BİLDİĞİ...
ESER ÇÖMLEKÇİOĞLU'NUN HAYAL ÜRÜNÜ KİTABI, ADNAN OKTAR’IN İSMİYLE ÜNLÜ OLMA...
SAYIN HAKAN URAL'IN “NELER OLUYOR HAYATTA” İSİMLİ PROGRAMDA CAMİAMIZ...
ARKADAŞ CAMİAMIZA YÖNELİK GAYRİ HUKUKİ TEHDİTLER DEVAM EDİYOR; HUSUMETLİ...
CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A AÇIK MEKTUP
VERYANSIN TV’DE YAYINLANAN AV. ESER ÇÖMLEKÇİOĞLU RÖPORTAJINA CEVABIMIZDIR
UÇAN KUŞ TV ADLI KANALIN YÖNETİCİLERİ VE PROGRAM YAPIMCILARI KİN VE NEFRET...
SABAH GAZETESİ GERÇEKLERİ ÇARPITMADAN, TARAFSIZ VE İLKELİ HABERCİLİK...
"ADNAN OKTAR DAVASI"NDA HALA KULLANILMAYA ÇALIŞILAN ETKİN PİŞMANLIK...
ADALET BAKANIMIZ SAYIN ABDÜLHAMİT GÜL'E AÇIK MEKTUP
T.C. ADALET BAKANLIĞI CEZA VE TEVKİF EVLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE AÇIK MEKTUP...
T.C. ADALET BAKANLIĞI CEZA VE TEVKİF EVLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE AÇIK MEKTUP...
CÜBBELİ AHMET HOCA'YA NUR SURESİ'NİN 23. AYETİNİ TEKRAR HATIRLATIYORUZ
DEVLETİMİZDEN DEĞİL DE ANGLOSAKSON BARONLARDAN EMİR ALAN SİYASİLER ACİLEN...
CAMİAMIZA KENDİLERİNCE İFFET DERSİ VERMEYE KALKANLARIN ASIL MESELESİ FİKRİ...
GECEYARISI CEZAEVİ NAKİLLERİ VE GERİ PLANDAKİ SAVCI TALİMATI
GAZETECİ RUŞEN ÇAKIR'A AÇIK MEKTUP
@DREYFUS.TURK İSİMLİ INSTAGRAM SAYFASININ CAMİAMIZLA HİÇBİR İLGİSİ VE...
ASTRONOMİK CEZALAR İÇİN "HAYALİ KIZLARIN İFFETİNİ KORUMA" GEREKÇESİ
ADNAN OKTAR DAVASI: YARGILANMADAN MÜEBBET
ANAL TECAVÜZ TEKNİK OLARAK İMKANSIZDIR. BU KONUDA ALEYHİMİZE YAPILAN...
YARGILAMA HAKKINDAKİ GERÇEKLER VE BAZI BASINDAKİ BOŞA SEVİNÇ NİDALARI
KUMPASÇILARIN HEDEFİNDE BU KEZ DE INSTAGRAM, TWITTER VE DİĞER SOSYAL MEDYA...
SAYIN BARIŞ TERKOĞLU’NA AÇIK MEKTUP
TEK CÜMLELİK İFTİRAYLA MASUM BİR GENÇ KIZA 40 YIL HAPİS CEZASI
ADNAN OKTAR DAVASINDA "18 YAŞIN ALTINDAKİ KIZLARIN İSTİSMARI" YALANI
EBRU ŞİMŞEK OLAYININ İÇYÜZÜ
SAYIN ADNAN OKTAR’IN 10 BİN YILLIK CEZAYI GÜLEREK KARŞILAMASI BAZI...
DAVA DOSYAMIZDA TEK BİR DOĞAL MÜŞTEKİ YOKTUR
CAMİAMIZDA EVLİLİK BEKLENTİSİNE KAVUŞAMAYAN BAZI KIZLAR BUNUN HINCIYLA...
GERÇEK DIŞI HABERCİLİĞİ BENİMSEYEN BİR KISIM BASIN HALKIN GÖZÜNDE GÜVEN VE...
HİÇBİR SUÇ OLMADIĞINI ÇOK İYİ BİLDİKLERİ İÇİN RESMİ MAKAMLAR ARAMIZA POLİS...
DOSYADAKİ SADECE 25 MÜŞTEKİ VE ETKİN PİŞMAN SANIĞIN İFADELERİNDEKİ 1000'E...
YABANCI HUKUKÇU VE AKADEMİSYENLER, ADNAN OKTAR DAVASINDAKİ ETKİN PİŞMAN...
CUMHURİYET GAZETESİNE CEVAP
SAYIN ADNAN OKTAR'IN YAKIN ZAMANDA MAHKEMEYE SUNDUĞU BAZI KISA BEYAN...
ETKİN PİŞMAN OLMAYA ZORLANAN ARKADAŞLARIMIZA OYNANAN OYUN
SAYIN ADNAN OKTAR'IN YAKIN ZAMANDA MAHKEMEYE SUNDUĞU BAZI KISA BEYAN...
"FİKREN İKTİDAR OLMAK" ANCAK SAYIN ADNAN OKTAR'IN İLMİ VE FİKRİ...
TÜRKİYE'DE HUKUK RAFA MI KALKTI?
'ORAL YOLDAN TECAVÜZ' İDDİALARI GERÇEK DIŞIDIR
ESKİ TAKİPSİZLİK VE ZAMAN AŞIMI KARARLARI YARGILANANLAR ALEYHİNDE...
CAMİAMIZA YÖNELİK 2 YILLIK GİZLİ TEKNİK TAKİPTE TEK BİR SUÇ DELİLİ DAHİ...
ÇİZGİ ROMANLARLA, PORNO FİLMLERDEN ALINAN GÖRÜNTÜLERLE KARALAMALAR YAPMAYA...
ADNAN OKTAR HİÇBİR ZAMAN “NAMAZI MİNİ ETEKLE KILABİLİRSİNİZ” DEMEMİŞTİR...
Sn. Adnan Oktar’ın Mahkemede Söylediği Son Sözü
BASIN MENSUPLARIMIZI ADİL VE TARAFSIZ HABERCİLİĞE DAVET EDİYORUZ
GAZETECİ SAYIN İSMAİL SAYMAZ 'A AÇIK MEKTUP
SAYIN ADNAN OKTAR’IN İSMİNİ KOYMASININ ARDINDAN BİRÇOK DEVLET BÜYÜĞÜMÜZ VE...
ADNAN OKTAR DAVASINDAKİ HTS KAYITLARI HUKUKEN SUÇLAYICI YÖNDE DELİL OLARAK...
CAMİAMIZA DÜZENLENEN OPERASYONDA "GENELEV VE FUHUŞ MAFYASI" ÖNEMLİ BİR ROL...
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNE KARŞI ÇIKMAK, FETÖ'NÜN İNFAZ LİSTESİNE GİRMEK...
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ GECESİ SN. ADNAN OKTAR'IN A9 TV'DEN GECE BOYUNCA...
İDDİANAMEDE, SN ADNAN OKTAR'IN KENDİSİNİ GÜYA "MEHDİ RESUL" İLAN ETTİĞİNE...
İDDİANAMEDE, KANDİLLİ'DEKİ EVDE SÖZDE "KULE" OLARAK ADLANDIRILAN BİR ODADA...
SN. ADNAN OKTAR, ESKİ GAZETECİ MEHMET BARANSU İLE SADECE BİR KEZ, 2011...
İDDİANAMEDEKİ EVLİLİK KONUSUNDAKİ SUÇ İSNATLARI GEÇERSİZDİR
15 ARALIK 2020 SALI GÜNÜ YAYINLANAN "ADNAN OKTAR ARKADAŞ GRUBUNA...
FETÖ’YE YARDIM İDDİASI BÜYÜK BİR İFTİRADIR
CUMHURBAŞKANLIĞI YÜKSEK İSTİŞARE KURULU (YİK) ÜYESİ SAYIN CEMİL ÇİÇEK...
SAYIN ADNAN OKTAR'IN HİÇBİR ZAMAN MEHDİLİK İDDİASI OLMADIĞI GİBİ MEHDİLİK...
GERÇEKTE YAŞANTISI ÇİLE VE SIKINTILARLA DOLU OLAN SN. ADNAN OKTAR’IN “LÜKS...
SAYIN ADNAN OKTAR'IN, DEĞERLİ OSMANLI PADİŞAHI SULTAN II. ABDÜLHAMİD HAN'I...
İSRAİLLİ SİYASİLER VE SANHEDRİN HAHAMLARI, TÜRKİYE-İSRAİL İLİŞKİLERİ...
ARKADAŞIMIZ AYŞE KOÇ'UN, 13 KASIM 2020 TARİHİNDE KATILDIĞI BİR TV...
MİLLİYET GAZETESİ MAGAZİN YAZARI SN. ALİ EYÜBOĞLU’NA AÇIK MEKTUP–2
KUMPAS ÇETESİ SON ÇAREYİ KASET İMASI YALANINA SARILMAKTA ARIYOR
SAYIN ADNAN OKTAR VE ARKADAŞLARININ SİVİL DİPLOMASİ FAALİYETLERİNİN...
HALK TV, MEDYA MAHALLESİ PROGRAMINDA ORTAYA ATILAN İDDİALARA CEVAPLARIMIZ
ESKİ SAĞLIK BAKANIMIZ SAYIN OSMAN DURMUŞ’UN VEFATI ÜZERİNE ÇIKAN HABERLERE...
MAVİ MARMARA FACİASINDA, İSRAİL'İN TÜRKİYE'DEN ÖZÜR DİLEYİP TAZMİNAT...
FOSİLLERİN ARTIK DEVLETİMİZ ELİYLE MÜZELERDE SERGİLENECEK OLMASI...
FETÖ BAĞLANTISI YALANI
ŞEREF MALKOÇ AĞABEYİMİZDEN RİCAMIZDIR
MEDYAMIZ ÖZKAN MAMATİ İSİMLİ KİŞİNİN GERÇEK YÜZÜNÜ MUTLAKA BİLMELİDİR
HAKLARINDA HİÇBİR KESİN YARGI KARARI OLMAYAN SN. ADNAN OKTAR VE...
MERVE BÜYÜKBAYRAK AKIL HASTANESİNE SEVK TALEBİ GEREKTİRECEK NE YAPTI?
BASINA ÖZEL HAZIRLANAN SENARYOLARLA HAKKIMIZDA ALGI OLUŞTURULMAYA...
MİLLİYET GAZETESİ MAGAZİN YAZARI SAYIN ALİ EYÜBOĞLU’NA AÇIK MEKTUP
AYRILIP DAĞILMA GİBİ BİR NİYETİMİZ ASLA YOK!
YENİ ŞAFAK GAZETESİ YAZARI SAYIN HASAN ÖZTÜRK’E AÇIK MEKTUP
SAYIN ÖZLEM GÜRSES'E AÇIK MEKTUP
SAYIN MİNE UZUN'A AÇIK MEKTUP
DAVA DOSYASI BOMBOŞ ÇIKINCA MEDET UMULAN ESKİ BİR İFTİRA: "GİZLİ TÜNELDEN...
KONUNUN TARAFLARINA SÖZ HAKKI VERMEDEN TEK TARAFLI YAYIN YAPMASI HABERTÜRK...
SAYIN AHMET HAKAN'A AÇIK MEKTUP
HALK TV'YE AÇIK MEKTUP
OZAN SÜER ARKADAŞIMIZIN TUTUKLANMASIYLA İLGİLİ OLARAK AV. SENA AKKAYA...
TÜRK İNSANI ADİL, TARAFSIZ, DÜRÜST, İLKELİ VE SEVGİ DOLU BİR BASIN ÖZLEMİ...
İFTİRA ÜZERİNE KURULAN DAVAMIZIN TEMELİNDEKİ SEBEP: "HUSUMET"
HÜRRİYET GAZETESİ VE YAZARLARINA CESARETLE VE ISRARLA DOĞRUDAN YANA OLMAK...
SEVGİ, KARDEŞLİK VE SELAM GÖNDERME İDDİALARI TUTUKLAMA GEREKÇESİ OLAMAZ
MEHDİYET İNANCI SEBEBİYLE SAYIN ADNAN OKTAR’IN YANINDAN AYRILMADIĞIMIZ...
TOPLU BİR AKIL TUTULMASI: "GALEYAN"
ELVAN KOÇAK BEY’İN YANLIŞ BİLGİLENDİRİLDİĞİ HUSUSLAR
AV. CELAL ÜLGEN'E AÇIK MEKTUP–3
İNGİLİZ DERİN DEVLETİNİN ÜLKEMİZDEKİ ALÇAK, HAİN VE AŞAĞILIK KRİPTO...
SAYIN MİNE KIRIKKANAT HANIMEFENDİ’YE BİR KEZ DAHA DOSTLUK VE SEVGİ...
MÜŞTEKİ İFADELERİ HAKKINDA BASINDA YER ALAN GERÇEK DIŞI HABERLER
SEVGİDEN VAZGEÇMEK ZULÜM OLUR, TEK İSTEĞİMİZ SEVGİ TOPLUMU OLUŞMASI
2 YILDAN BU YANA CAMİAMIZA KARŞI YAPILAN HAK VE HUKUK İHLALLERİ, ZULÜM VE...
ALİ İHSAN KARAHASANOĞLU KARDEŞİMİZ MASUMİYET KARİNESİNE VE SAVUNMA HAKKINA...
ATV KAHVALTI HABERLERİNDEKİ ASILSIZ İTHAMLARA CEVABIMIZDIR
MİLLİ ÇÖZÜM DERGİSİ BAŞYAZARI AHMET AKGÜL’ÜN İFTİRALARA DAYANARAK YAPTIĞI...
SEVGİYE DAİR HER DAVRANIŞIN SUÇ KAPSAMINA SOKULMA GAYRETİNDEN ENDİŞE...
AV. SN. CELAL ÜLGEN'E AÇIK MEKTUP
CÜBBELİ AHMET HOCAMIZ’DAN MÜSLÜMANLAR HAKKINDA KONUŞURKEN ADİL, DÜRÜST VE...
İSTİKLAL İNTERNET HABER SİTESİ YAZARLARINDAN SAYIN ÖMER AKDAĞ’A...
MADDİ GELİR ELDE ETMEK UĞRUNA TERTEMİZ, NUR GİBİ İNSANLARI ACIMASIZCA YOK...
DOSYAMIZDA ETKİN PİŞMANLIK İFADELERİ DEĞİL, CAN HAVLİYLE KENDİNİ...
SAYIN MİNE KIRIKKANAT HANIMIN SAVUNMA HAKKINI VE DEĞERLİ AVUKATLARI HEDEF...
BASIN KORKU DEĞİL ADALET, DÜRÜSTLÜK VE TARAFSIZLIK ÜZERİNE KURULU YAYIN...
AKİT'TEKİ KARDEŞLERİMİZ YAYINLARINDAKİ HAKARETAMİZ ÜSLUBA KARŞI MUTLAKA...
SN. ADNAN OKTAR DURUŞMALAR BOYUNCA MASKE KULLANMIŞ, GENEL SAĞLIĞIN...
MÜMİN ALLAH’TAN GELEN İŞARETLERİ GÖRÜR VE HAYRA YORAR
KANAL D ANA HABER PROGRAMINI HUKUK VE VİCDAN SINIRLARI İÇİNDE YAYIN...
ARKADAŞIMIZ BÜLENT SEZGİN'DEN SAYIN AYŞENUR ARSLAN HANIMEFENDİ’YE AÇIK...
SAYIN ADNAN OKTAR VE ARKADAŞLARINI GÜYA TEHLİKELİYMİŞ GİBİ GÖSTERME OYUNU
ARKADAŞIMIZ SERDAR SUPHİ TOGAY'IN MAHKEME İFADESİNDEN BASINA YANSIYAN...
SÖZDE ETKİN PİŞMAN OLMAK ZORUNDA BIRAKILAN ARKADAŞIMIZ ALİ ŞEREF GİDER’İN...
TURNİKE İFTİRASINA İTİBAR EDİP DİLE GETİRENLERİN ASIL ÖNCELİĞİ...
AKİT CAMİASINDAKİ KARDEŞLERİMİZ BİZİM İYİ NİYETİMİZİ YAKINDAN BİLİR VE...
GERÇEKLER SAYIN DOĞAN KASADOLU'NUN HAYAL DÜNYASINDA YAŞADIĞINDAN VE...
ALİ İHSAN KARAHASANOĞLU KARDEŞİMİZE HANIMLAR HAKKINDA SAYGILI VE NEZAKETLİ...
MUHAFAZAKAR CAMİADA HAKKIMIZDA MERAK EDİLEN BAZI SORULARA CEVAPLAR
DURUŞMADA YÖNELTİLEN SORULAR İDDİANAMEDE YER ALAN SUÇLAMALARIN ASILSIZ...
ARKADAŞIMIZ SEDAT ALTAN'DAN DEĞERLİ GAZETECİMİZ SAYIN AHMET HAKAN'A AÇIK...
ARKADAŞIMIZ MERVE BÜYÜKBAYRAK'IN MİNE KIRIKKANAT HANIMEFENDİ'YE AÇIK...
ARKADAŞIMIZ KARTAL İŞ'TEN SAYIN DOĞU PERİNÇEK’E AÇIK MEKTUP
AV. SN. KEREM ALTIPARMAK’IN “İNTERNET ERİŞİM ENGELLERİ VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ”...
"NİHAYET DERGİSİ"NDE, CAMİAMIZ HAKKINDA YAPILMIŞ GERÇEK DIŞI, ÇİRKİN BİR...
HALKI, HALKA EZDİREN SİSTEM SON BULMALI
KONU DEKOLTE DEĞİL, SEVGİMİZE VE DOSTLUĞUMUZA DUYULAN ÖFKE
INDEPENDENT-TÜRKÇE'NİN MÜSLÜMANLARA EVRİM TEORİSİNİ KABUL ETTİRME TAKTİĞİ
BUGÜN BAZI GAZETECİLERİN TUTUKLANMASINI ELEŞTİREN CNN TÜRK GECE GÖRÜŞÜ...
DEKOLTE GİYDİLER DİYE MASUM İNSANLARA YÜZLERCE YIL HAPİS CEZASI İSTEYİP...
SN. ADNAN OKTAR’IN MEHDİLİK İLAN EDEREK DEVLETİ ELE GEÇİRECEĞİ İTHAMI AKLA...
ARKADAŞIMIZ EMRE BUKAĞILI'NIN SN. FAZIL SAYIN AÇIKLAMALARINA CEVABI
SÜLEYMAN ÖZIŞIK KARDEŞİMİZİN DE CEMAATLERİN MİLLETİMİZ İÇİN DEĞERİNİ ÇOK...
ADNAN OKTAR OLMASAYDI...
SAYIN ERGUN YILDIRIM’IN “YENİ MEHDİLER” BAŞLIKLI KÖŞE YAZISINA...
NORMAL VE LEGAL BİR YAŞAMDAN YAPAY SUÇLAR ÜRETİLEREK "HAYALİ BİR SUÇ...
SAYIN ADNAN OKTAR’IN TUTUKLANMASININ ARDINDAN...
CÜBBELİ AHMET HOCAMIZ MÜSLÜMANLARA ATILAN İFTİRALARA İTİBAR ETMEMELİDİR
ODATV GENEL YAYIN YÖNETMENİ SN. BARIŞ PEHLİVAN'A AÇIK MEKTUP
KOMPLOCULAR, KORKUTARAK "SÖZDE" İTİRAFÇI YAPTIKLARI ARKADAŞLARIMIZ...
CUMHURİYET GAZETESİNE AÇIK MEKTUP
GENİŞ HAYAL GÜCÜ İLE KURGULANAN DAVA DOSYASI
MODERNLİK İSLAM’IN GELİŞİP YAYILMASINDA EN ETKİLİ YÖNTEMDİR
SN. ENVER AYSEVER’İN PROGRAMINDA GÜNDEME GELEN İTHAMLARIN CEVAPLARI
SN. ADNAN OKTAR: "ALLAH'IN VERECEĞİ KARARI TALEP EDİYORUM"
MİNE KIRIKKANAT GİBİ AYDIN VE DEMOKRAT BİR HANIMA HUKUKUN TEMEL İLKELERİNE...
Adnan Oktar: "Allah’ın vereceği kararı talep ediyorum."
Adnan Oktar: "Allah’ın vereceği kararı talep ediyorum."
YENİ AKİT GAZETESİ VE ODA TV’DE YER ALAN “UYAP’TAN SANIĞIN ADI SİLİNDİ”...
SAYIN BİRCAN BALİ'YE CEVAP
SAYIN AVUKAT CELAL ÜLGEN'E AÇIK MEKTUP
SAYIN ALİ İHSAN KARAHASANOĞLU'NA CEVAP
SAYIN ADNAN OKTAR VE CAMİAMIZA YÖNELİK MANEVİ LİNÇ
SN. DOĞU PERİNÇEK VE SN. PROF. DR. ALİ DEMİRSOY'UN ÖNEMLİ OLDUĞUNU...
SAYIN PROF. DR. NURAN YILDIZ'A AÇIK MEKTUP
SN. ADNAN OKTAR VE ARKADAŞLARININ İSRAİL VE MUSEVİLERLE OLAN...
CAMİAMIZA YÖNELİK "YURTDIŞI LOBİ FAALİYETLERİ" İSNADI İLE İLGİLİ...
FETÖ'YE KARŞI EN GÜÇLÜ ELEŞTİRİLERİ SN. ADNAN OKTAR YAPMIŞTIR
DELİL VE ŞAHİT OLMADAN SUÇSUZ İNSANLARI CEZALANDIRMAK KUR’AN’A UYGUN...
ARKADAŞLARIMIZ MUAZZEZ VE YILDIZ ARIK’IN DURUŞMADAKİ GERÇEK DIŞI...
İNSANLARA NEREDE VE KİMLERLE YAŞAYACAKLARINA DAİR BASKI VE DAYATMADA...
ARKADAŞIMIZ BERİL KONCAGÜL’ÜN DURUŞMADAKİ GERÇEK DIŞI İDDİALARINA...
KANAL D'NİN UYDURMA HABERİ
MERVE BOZYİĞİT'İN DURUŞMADAKİ AÇIKLAMALARI KUMPASI GÖZLER ÖNÜNE SERDİ !!!
ARKADAŞLARIMIZ ALTUĞ ETİ, BURAK ABACI VE CEYHUN GÖKDOĞAN'IN...
KUMPASÇILARIN ARKADAŞLARIMIZA BASKI VE TEHDİTLE DAYATTIĞI GERÇEK DIŞI...
"NORMAL HAYATIN SUÇMUŞ GİBİ GÖSTERİLMESİ" ANORMALLİĞİ
ARKADAŞIMIZ ÇAĞLA ÇELENLİOĞLU'NUN DURUŞMADAKİ İDDİALARINA CEVABIMIZ
YENİ ŞAFAK VE GÜNEŞ GAZETELERİNDEKİ GERÇEK DIŞI İDDİALARA CEVAP
SAVUNMA HAKKIMIZ NASIL ENGELLENDİ?
ARKADAŞIMIZ ECE KOÇ'UN DURUŞMADAKİ İDDİALARINA CEVABIMIZ
ARKADAŞLARIMIZ MUSTAFA ARULAR VE EMRE TEKER'İN DURUŞMALARINDAKİ...
ARKADAŞIMIZ AYÇA PARS'IN DURUŞMADAKİ İDDİALARINA CEVABIMIZ
KAMU VİCDANI YALANI
DEVLETİMİZİN VERDİĞİ SİLAH RUHSATLARI CAMİAMIZA DUYDUĞU GÜVENİN AÇIK BİR...
ASIL HEDEF İSLAM ALEMİ, TÜRKİYE, SAYIN ERDOĞAN VE AK PARTİ HÜKÜMETİ
GERÇEK MODERNLİK İSLAM DİNİNDEDİR
TV PROGRAMLARINDA SEVGİ DİLİ ESAS ALINMALIDIR
"Allah'tan tahliyemizi istirham ediyorum"
AKİT GRUBUNA AÇIK MEKTUP
"....Allahvar.com sitesi kapatıldı, düşmanım bu siteyi yapmış olsa...
GARDIROP YALANI
SAYIN DOĞU PERİNÇEK'E AÇIK MEKTUP
'CRACKED.COM' SİTESİNDEKİ İDDİALARA CEVAP
1999 KAN KAMPANYASI TAMAMEN MEŞRU VE LEGAL BİR ORGANİZASYONDUR
HAKİM VE SAVCILARIMIZ YALNIZCA KANUN, HUKUK VE VİCDANI ESAS ALMALIDIR
HARUN YAHYA KÜLLİYATININ İMHASI ÇOK VAHİM VE TARİHİ BİR HATA OLUR
DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI RAPORUNA CEVAP
İLERİ DERECEDE MODERN GÖRÜNÜM VE DEKOLTE GİYİM TARZININ NEDENLERİ
"Adnan Bey’in çevresindeki her insan hayat dolu, mutlu, cıvıl cıvıl.”
SUÇSUZ BİR GENÇ KIZ DAHA HUKUKSUZ OLARAK TUTUKLANDI
SÖZDE İTİRAFÇI VEYA MÜŞTEKİ OLMAYA ZORLANMIŞ KARDEŞLERİMİZE ACİL KURTULUŞ...
YENİ BİR SAFSATA DAHA
"Müslümanlar Kardeştir..."
"Biz silahlı suç örgütü değiliz"
MEHDİYETİ GÜNDEME GETİRMEK LİNÇ KONUSU OLMAMALI
"Zorla alıkonma, İzole bir hayat yaşama iddialarını asla kabul etiyorum"
"Adnan Bey bizi çok sever, hep onore eder"
MEDYANIN ZORAKİ "BENZERLİK KURMA" TAKTİĞİ
"Ortada silahlı suç örgütü değil sadece birbirini çok seven arkadaş...
AYÇA PARS CANIMIZ GİBİ SEVDİĞİMİZ, MELEK HUYLU, MÜMİNE KARDEŞİMİZDİR
ÇOK DEĞERLİ BİR SİYASİ BÜYÜĞÜMÜZE AÇIK MEKTUP
"ALIKONMA" SAFSATASI
KUMPASÇILARIN KORKUTARAK İFTİRACI DEVŞİRME YÖNTEMLERİ
BERİL KONCAGÜL TEHDİT ALTINDADIR, CAMİAMIZA İFTİRAYA ZORLANMAKTADIR!
TAHLİYE OLAN ARKADAŞLARIMIZ HİÇ KİMSE İÇİN HİÇBİR ZAMAN BİR BASKI UNSURU...
AV. CELAL ÜLGEN ADİL VE DÜRÜST OLMALI
AKİT TV SUNUCUSU CANER KARAER HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
MASUM İNSANLARIN TAHLİYESİ TAMER KORKMAZ'I DA SEVİNDİRMELİDİR
"Adnan Bey için ailelerimizle arasının iyi olmadığına dair iftiralar...
"Türkiye ve İslam Dünyasını zayıflatmak istiyorlar.."
"Adnan Bey`den ASLA ŞİDDET VE BASKI GÖRMEDİM..."
"Allah rızası için 40 yıldır Türk-İslam Birliği için çabalıyoruz"
"...En ufak bir suça dahi şahit olmadım..."
"Hakkımızda çok fazla SAHTE DELİLLER ÜRETTİLER..."
"Biz FETÖNÜN ANTİSİYİZ...."
“Bu dava sürecinde.... sözde dijital delillerin ibraz edilmemesi gibi pek...
"Zaten biz birbirimizi bu kadar çok sevdiğimiz için buradayız..."
"Biz bir arkadaş grubuyuz..."
"...Biz Vakıf faaliyetlerimiz ile her zaman Devletimizin yanında olduk"
"Biz kimseyle ilgili karalama faaliyeti yapmadık..."
"...Sözde tecavüz için mi buradaki arkadaşlarımla biraraya geleceğim?!"
"...Faaliyetlerimiz herkese hitap ediyor ..."
"Bizim amacımız şatafat içinde yaşamak değil, hiç kimsenin hitap edemediği...
"İnancım gereği ben insanlara yardım ederim"
"Ne yapsa "zorla" diyorlar. Zorla Gülümsüyor, Zorla, Zorla olur mu?"
"Bizim bir arada olma amacımız örgüt kurmak değil. ilmi mücadele...
"Biz birbirimizi Allah için seven.. arkadaşlarız"
"Polisler geldi, hangi eve operasyon yapacağız derlerken, balkona çıkıp...
"Biz örgüt değiliz"
"Devletimizi desteklediğimiz çok hayırlı faaliyetlerimiz var, Bunlar...
"Biz Allah`tan Razıyız Allah da Bizlerden Razı olur inşaAllah"
"İddia edildiği gibi katı bir ortam olsa 40-50 yıl niye kalalım?"
"Neden cömertsin?" diye soruyorlar
"İngiliz Derin Devleti bunu duyunca çıldırdı..."
"Biz Milli değerler etrafında birleşmiş bir sivil toplum kuruluşuyuz"
"Bir imza atıp dışarı çıkmayı ben de bilirim. Ama iftira büyük suçtur."
"Ben varlıklı bir aileden geliyorum, Saat koleksiyonum var"
"Silahlı suç örgütü iddiası tamamen asılsızdır, yalandır, iftiradır."
"Bizim yaptığımız tek şey Allah'ın yaratışını anlatmaktır."
"Almanya'da İslamofobi var, İslam düşmanları var..."
Bir örgüt olsak devlet bizimle faaliyette bulunur mu?
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 2. BÖLÜM
DAVAMIZ METAFİZİKTİR – 1. BÖLÜM
MAHKEME SÜRECİNDE SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN EZİYET VE ZULÜMLER
"Ben Sayın Adnan Oktar `dan hiçbir zaman Şiddet, Eziyet, Baskı görmedim."
DAVA DOSYASINDAKİ CİNSELLİK KONULU İDDİALAR TÜMÜYLE GEÇERSİZDİR
DURUŞMALARIN İLK HAFTASI
"İNFAK" SUÇ DEĞİL, KURAN'IN FARZ KILDIĞI BİR İBADETTİR
GERÇEK TURNİKE SİSTEMİ GENELEVLERDE
Adnan Oktar davasının ilk duruşması bugün yapıldı.
AVK. UĞUR POYRAZ: "MEDYADA FIRTINA ESTİRİLEREK KAMUOYU ŞARTLANDIRILDI,...
Adnan Oktar'ın itirafçılığa zorlanan arkadaşlarına sosyal medyadan destek...
Adnan Oktar suç örgütü değildir açıklaması.
Adnan Oktar'ın cezaevinden Odatv'ye yazdığı mektubu
Adnan Oktar'dan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a mektup
Casuslukla suçlanmışlardı, milli çıktılar.
TBAV çevresinden "Bizler suç örgütü değiliz,kardeşiz" açıklaması
Bu sitelerin ne zararı var!
Adnan Oktar ve arkadaşları 15 Temmuz'da ne yaptılar?
Sibel Yılmaztürk'ün cezaevinden mektubu
İğrenç ve münasebsiz iftiraya ağabey Kenan Oktar'dan açıklama geldi.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına Emniyet Müdürlüğü önünde destek ve açıklama...
Adnan Oktar hakkında yapılan sokak röportajında vatandaşların görüşü
Karar gazetesi yazarı Yıldıray Oğur'dan Adnan Oktar operasyonu...
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan Adnan Oktar ile ilgili...
Ahmet Hakan'nın Ceylan Özgül şüphesi.
HarunYahya eserlerinin engellenmesi, yaratılış inancının etkisini kırmayı...
Kedicikler 50bin liraya itirafçı oldu.
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik operasyonda silahlar ruhsatlı ve...
FETÖ'cü savcının davayı kapattığı haberi asılsız çıktı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında mali suç yok...
Cemaat ve Vakıfları tedirgin eden haksız operasyon: Adnan Oktar operasyonu...
Tutukluluk süreleri baskı ve zorluk ile işkenceye dönüşüyor.
Adnan Oktar’ın Cezaevi Fotoğrafları Ortaya Çıktı!
"Milyar tane evladım olsa, milyarını ve kendi canımı Adnan Oktar'a feda...
Adnan Oktar davasında baskı ve zorla itirafçılık konusu tartışıldı.
Adnan Oktar ve arkadaşlarının davasında iftiracılık müessesesine dikkat...
Adnan Oktar davasında hukuki açıklama
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının Masak Raporlarında Komik rakamlar
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının tutukluluk süresi hukuku zedeledi.
Adnan Oktar'ın Museviler ile görüşmesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına yönelik suçlamalara cevap verilen web sitesi...
Adnan Oktar ve arkadaşlarına karşı İngiliz Derin Devleti hareketi!
Adnan Oktar iddianamesinde yer alan şikayetçi ve mağdurlar baskı altında...
Adnan Oktar iddianamesi hazırlandı.
SAYIN NEDİM ŞENER'E AÇIK MEKTUP
Adnan Oktar ve Nazarbayev gerçeği!
En kolay isnat edilen suç cinsel suçlar Adnan Oktar ve Arkadaşlarına...
Adnan Oktar kaçmamış!
BİR KISIM MEDYA KURULUŞLARINA ÇAĞRI !!!
FİŞLEME SAFSATASI
İSA TATLICAN: BİR HUSUMETLİ PORTRESİ
MÜMİNLERİN YARDIMLAŞMASI VE DAYANIŞMASI ALLAH'IN EMRİDİR
SİLİVRİ CEZAEVİNDE YAŞANAN İNSAN HAKLARI İHLALLERİ
GÜLÜNÇ VE ASILSIZ "KAÇIŞ" YALANI
ABDURRAHMAN DİLİPAK BİLMELİDİR Kİ KURAN’A GÖRE, ZİNA İFTİRASI ATANIN...
YALANLAR BİTMİYOR
SAÇ MODELİ ÜZERİNDEN KARA PROPAGANDA
TAHLİYE EDİLENLERE LİNÇ KAMPANYASI ÇOK YANLIŞ
MEDYA MASALLARI ASPARAGAS ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR
Adnan Oktar ve Arkadaşlarının ilk duruşma tarihi belli oldu.
AKİT TV VE YENİ AKİT GAZETESİNE ÖNEMLİ NASİHAT
YAŞAR OKUYAN AĞABEYİMİZE AÇIK MEKTUP
KARA PARA AKLAMA İDDİALARINA CEVAP
Adnan Oktar ve FETÖ bağlantısı olmadığı ortaya çıktı.
TAKVİM GAZETESİNİN ALGI OPERASYONU
Adnan Oktar ve Arkadaşlarına yönelik suçlamaların iftira olduğu anlaşıldı.
"Bizler Suç Örgütü Değiliz..."